Bezpečnostní informační systém
Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Cyklistka měla při odbočování v Ostravě vjet do cesty motorkáři. Tři zranění, z toho dva vážně

9.06.2024
V ostravské části Polanka nad Odrou, na ulici Ostravská, došlo v sobotu 8. června 2024, kolem 20:35 hodin, ke střetu cyklistky s motorkářem. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 35letá cyklistka, aniž by si před odbočením vlevo najela co nejvíce k levému okraji jízdního pruhu určenému pro její směr jízdy, užila znamení o změně směru jízdy vlevo zcela nepředvídatelně, pro za ní i proti ní jedoucí řidiče jiných vozidel a náhle odbočila prudce doleva.
Tím měla ohrozit za sebou jedoucího 31letého motocyklistu i s jeho 37letou spolujezdkyní. Došlo ke střetu, při kterém utrpěli všichni účastníci nehody zranění, a to dva z účastníků vážná. Byli předáni do péče přivolaným zdravotníkům a transportováni do nemocnice.

"Záchranáři ošetřovali tři osoby, které na zmíněných dopravních prostředcích cestovaly: Žena, jejíž totožnost zdravotníci v době zásahu neznali, byla v kritickém stavu. Třicetiletý muž se rovněž nalézal v život ohrožujícím stavu. Oba utrpěli poranění hlavy a mozku, končetin. Posádky musely zajistit jejich dýchací cesty a převést je na umělou plicní ventilaci. Sedmatřicetiletá žena byla ošetřena s poraněními trupu a končetin, byla však při vědomí a komunikovala. Všechny pacienty uložili zasahující záchranáři do podtlakových matrací, podali jim nezbytné léky a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče pak transportovali do traumatologického centra FN Ostrava," uvedl mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Ve zdravotnickém zařízení byl nařízen u řidičů odběr krve ke zjištění případného ovlivnění návykovými látkami.

Událost si převzali ostravští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

V souvislosti s objasněním všech skutečností dopravní nehody žádáme případné svědky, kteří zaznamenali jízdu cyklistky a motorkáře před nehodou nebo samotný nehodový děj, aby kontaktovali linku 158.
...

Komentáře

Přidat komentář