Bezpečnostní informační systém
Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Děti, které zemřely při nehodě u Vyškova, neseděly v autosedačkách. Opilému řidiči hrozí až desetileté vězení

8.06.2024
V pátek, krátce po půl osmé večer, došlo na silnici II/430 před Vyškovem k tragické havárii osobního vozidla. Podle prvotních informací měl řidič automobilu Mazda jet od Rousínova ve směru na Vyškov, kdy měl předjíždět jiné vozidlo. Po dokončení manévru ale z dosud nezjištěných příčin dostal smyk, vyjel mimo komunikaci a skončil v poli.
Ve voze cestovaly čtyři osoby, z toho dvě malé děti. Obě děti na místě bohužel zemřely. V době nehody děti neseděly v dětských autosedačkách.

[tp-embed]https://www.stream.cz/embed/index?urlName=policie-cr-tragicka-nehoda-u-vyskova-65020218[/tp-embed]

"Na místo byla povolána psycholožka HZS Jihomoravského kraje a tým posttraumatické péče. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a odpojili akumulátor. Sorpční rohoží zamezili úniku provozních kapalin do půdy," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Test na drogy byl u řidiče negativní. Dále u něj byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní. Nařízeny byly krevní odběry.

Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestných činů Ohrožení pod vlivem návykové látky a Usmrcení z nedbalosti, za což muži v případě uznání viny hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

[prolink]https://tydenikpolicie.cz/na-vyskovsku-boural-pri-predjizdeni-ridic-pod-vlivem-alkoholu-pri-nehode-zemrely-dve-deti/[/prolink]

"V autě byli dva dospělí muži a dvě děti. Jedno dítě zemřelo ještě před příjezdem našich posádek, už jsme bohužel nemohli pomoci. Druhé naši zdravotníci resuscitovali, přes veškerou jejich snahu se však jeho životní funkce bohužel obnovit nepodařilo. Oba muže jsme ošetřili a převezli k vyloučení vážnějších zranění do vyškovské nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

V souvislosti s nehodou žádáme svědky, aby se přihlásili na tísňové lince 158.

Zároveň policisté žádají, aby nám ozval i krátce před nehodou předjíždění řidič. Při vyšetřování případu uvítáme i záběry z palubních kamer.
...

Komentáře

Přidat komentář