Bezpečnostní informační systém
Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Opilý řidič se zákazem řízení ujížděl policistům na Kolínsku rychlostí až 230 km/hod

12.02.2025
Na silnici I/12 předjel policejní hlídku vysokou rychlostí řidič osobního vozu. Policisté se řidiče pokusili zastavit k silniční kontrole, on však nedbal jejich výzev k zastavení a vysokou rychlostí začal před hlídkou ujíždět. Na pomoc vyrazila, mimo jiné, hlídka policistů z OOP Český Brod. Ta na silnici vytvořila zátaras, kterému se však ujíždějící řidič vyhnul.
Muž pokračoval v ujíždění, přičemž jeho rychlost dosahovala až 230 kilometrů v hodině.

[tp-embed]https://www.stream.cz/embed/index?urlName=policie-cr-pronasledovani-ujizdejiciho-ridice-na-kolinsku-65230209[/tp-embed]

"Ujíždějící řidič následně naboural do stromu a do vrat u rodinného domu. Policisté ho zpacifikovali a následnou lustrací zjistili, že má platný zákaz řízení. Dechovou zkouškou navíc u muže naměřili více než 1,5 promile alkoholu," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

U nehody zasahovali následně také hasiči.

Muž je nyní podezřelý ze dvou trestných činů.
...

Komentáře

Přidat komentář