Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Děčínský strážník šel po noční směně vybrat do obchodu dárek pro syna. Všiml si krádeže kabelky a pronásledoval podezřelého

2.05.2024
Na začátku týdne v průběhu ranních hodin se strážník Městské policie Děčín stal svědkem nepříjemné události, kterou nenechal bez povšimnutí. Po noční směně se vydal do obchodního domu Tesco, aby vybral narozeninový dárek pro svého syna. Když vyšel ven, na dálku spatřil muže, který mezi myčkou a zadním vchodem do Tesca ukradl ženě kabelku, kterou měla zavěšenou na nákupním vozíku.
Strážník okamžitě naskočil do svého osobního auta a přejel k zadnímu vchodu, okolo kterého pachatel běžel. Pachatele spatřil v ulici za Tescem, jak v běhu zahazuje peněženku do vysokých tújí a v útěku pokračuje dál do J.Š. Bára. Tam se mu zloděje podařilo dostihnout a zadržet. Muž se však nechtěl jen tak vzdát a začal klást aktivní odpor, ale brzo pochopil, že si jen přihorší. Za chvíli strážníkovi přispěchal na pomoc i druhý svědek události, který pomohl zadrženého zloděje odvézt zpět na místo krádeže.

Policie České republiky byla okamžitě informována o celé události a na místo dorazila během krátké doby. Společně se strážníkem provedli prohledání místa, kam pachatel odhodil peněženku, kterou nakonec našli. Zloděj následně přiznal, že si peníze ukryl ve své botě. Celkově šlo o částku 4 tisíce korun, která byla společně s peněženkou a kabelkou vrácena poškozené osobě.

Případem se nadále zabývá Policie České republiky.

Strážník srdečně děkuje svědkovi události za jeho cennou pomoc při pronásledování pachatele.
...

Komentáře

Přidat komentář