Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Policisté dopadli podezřelého ze zapálení BMW, u kterého byla nalezena mrtvá žena. Dopaden byl rovněž podezřelý z pobodání ženy v Brně

12.09.2021
Kriminalistům se ve velmi krátké době podařilo objasnit dva závažné trestné činy, ke kterým došlo na území Jihočeského a Jihomoravského kraje.
V obou případech se jednalo o případy, ve kterých policie prosila o pomoc širokou veřejnost.

Několik dní probíhalo pátrání po neznámém pachateli, který měl u Protivína v jižních Čechách zapálit osobní automobil BMW. U auta byla nalezena mrtvá mladá žena, která podle všeho zemřela násilnou smrtí.

V pátek 10. září policie informovala na svém twitterovém profilu, že se jí podařilo zadržet podezřelého muže z násilného trestného činu. Podrobnosti k případu sdělí vyšetřovatelé v pondělí na tiskovém brífinku.

Velmi rychle se podařilo vypátrat také podezřelého v dalším medializovaném případu, a to v případu pobodání ženy na lávce poblíž parku Koliště v Brně.

"Kriminalistům se díky intenzivnímu prověřování podařilo zajistit dostatek důkazů, aby obvinili šestadvacetiletého muže z vraždy ve stádiu pokusu. Nyní probíhají procesní úkony, na objasnění všech okolností tohoto činu i nadále pracujeme. Děkujeme veřejnosti za poznatky a spolupráci při řešení tohoto závažného případu. Muž je nyní v policejní cele a čeká na rozhodnutí o vzetí do vazby," uvedla Policie ČR.

Také v tomto případě by měla policie v pondělí zveřejnit více informací.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář