Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Řezník si ve stánku svého zaměstnavatele napojil vlastní platební terminál. Během pár měsíců si měl přijít na 7 milionů korun

21.05.2024
Jihočeští kriminalisté obvinili ze závažného podvodu velmi drzého zloděje, k pokladně zaměstnavatele připojil vlastní platební terminál. Velmi šikovný „řezník“ pracoval pro jedno jihočeské uzenářství a řeznictví. Masové pochoutky prodával v prodejním stánku v Praze v nákupním centru. Prodával tak šikovně, že si od března 2022 do letošního května přihrál do vlastní kapsy bezmála 7 milionů korun.
Vymyšleno měl vše velmi dobře, vyšetřování, zvláště to, kam nakonec doputovaly chybějící peníze, to dalo vyšetřovatelům trochu zabrat.

Kriminalisté z jihočeského policejního ředitelství z odboru hospodářské kriminality nakonec zjistili, že tento šikovný řezník zaměstnaný ve stánku jako prodavač – pomocná síla se vlastní zlodějskou pílí zařadil mezi milionáře.

V prodejním stánku totiž k pokladně připojil vlastní nakoupené platební mobilní terminály. Ty byly navázány na bankovní účty, ke kterým měl on jediný dispoziční práva. Zákazník si tak odebral masové pochoutky, pípnul kartou, vyjelo potvrzení transakce, prostě normálka. Podvodník byl podle svědků velmi výřečný, a tak zvaně do kšeftu, uměl vydělat, snad proto mu tak dlouho vše procházelo.

Jak kriminalisté zjistili, obviněný muž je značně nepoučitelný, za podvody již byl totiž odsouzen.

Vyšetřovatel „řezníka“ – muže z Tachova (nar. 1977) v těchto dnech obvinil z podvodu ve čtvrtém odstavci. V případě odsouzení by muži hrozil trest odnětí svobody od dvou do osmi let.
...

Komentáře

Přidat komentář