Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Žena z Brněnska poslala domnělému americkému vojenskému lékaři v Afghánistánu více než půl milionu korun. Dokonce si na to vzala půjčku

21.09.2021
Hodně rychle a intenzivně se na konci prázdnin začal rozvíjet virtuální vztah mezi osmačtyřicetiletou ženou z Brněnska a americkým vojenským lékařem sloužícím v Afghánistánu.
Líbivá konverzace na sociální síti vedená lámanou češtinou prý od začátku nenesla žádné známky možného podvodného záměru. Přinesla mimo jiné informace o zemřelé mamince pocházející z Prahy a zprávy o nelehkém osudu vojáka v nebezpečném prostředí. Brzy přišla prosba o důvěrnou pomoc.

Domnělý lékař byl prý povýšen na velitele vojska, dostal zlatou medaili a byl mu vyplacen důchodový poplatek. Jeho výše je nemalá, jeden milión a sto tisíc dolarů. Právě tuto sumu by měl rád v bezpečí u své přítelkyně. Tím byla naplněna první část dobře promyšleného scénáře. V následujících dnech už podvedená žena jen platila.

Začala poplatkem pro přepravní společnost. Když odeslala více než osmdesát tisíc korun, přišla další obtíž v podobě v Sýrii zadržené zásilky s penězi. Pro její uvolnění bylo nutné poslat skoro sedmnáct tisíc euro. Touto částkou už žena nedisponovala, tak si na úhradu poplatku vypůjčila v bance.

Potom naštěstí už zasáhli rodinní příslušníci s tím, že příběh podle na internetu zveřejněných preventivních rad jasně vykazuje zámky v poslední době hodně využívaného modelu podvodu. Žena i tak za necelý měsíc přišla o více než půl miliónu korun.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář