Bezpečnostní informační systém
Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Muž s uvázanou smyčkou okolo krku se videohovorem loučil se ženou. Život mu zachránili policisté

30.05.2024
Ve středu v podvečer, v Hluboké nad Vltavou, požádala o pomoc svému příbuznému, na lince tísňového volání 158, mladá žena, kterou přes videohovor kontaktoval muž, který měl kolem krku uvázanou smyčku a v podstatě se s ní „loučil“. Hlubočtí strážci pořádku zjistili veškeré dostupné informace a dle velmi dobré místní a osobní znalosti okamžitě dojeli na místo, kde bydlí zmíněný muž (roč. 1990).
Vstupní dveře byly uzamčené a za nimi slyšeli tiché chrčení se žádostí o pomoc. Protože hrozilo nebezpečí z prodlení, policisté násilně vstoupili do bytu, kde nalezli popsaného mladíka na podlaze v jedné z místností. Kolem krku měl omotaný provaz se smyčkou, chrčel a obličej zbarvený do rudé barvy s promodralými rty.

Okamžitě smyčku z krku odřízli a mladík se mohl opět zhluboka nadechnout a kolegové po poskytnutí první a neodkladné pomoci přivolali na místo příslušníky Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Zasahující lékař po prohlídce mladíka konstatoval, že mu policisté popsaným zásahem příkladně zachránili život, za což jim patří obrovský dík a respekt. Následně ho zdravotníci převezli do nemocnice k další vyšetření.

Strážci zákona v obdobných případech zasahují s okamžitým nasazením, ví si v daných situacích vždy rady, a to i díky pravidelným školením zásad první pomoci. Nejen že jsou vybaveni mobilní lékárničkou, ale některé útvary v Jihočeském kraji disponují automatickým externím defibrilátorem, který vozí jak ve služebních vozidlech i na policejních lodích.
...

Komentáře

Přidat komentář