Bezpečnostní informační systém
Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Seniorka v Brně upadla do bahna. Pomohl náhodný svědek a následně i strážníci

30.01.2021
V neznámé části města se ve středu odpoledne ocitla seniorka, která cestovala tramvají číslo 12 ve směru do Králova Pole v Brně.
Nedopatřením přejela zastávku, kde plánovala vystoupit, a dojela až na konečnou v Technologickém parku. Protože se nechtěla vracet, a navíc měla s sebou i vytištěnou mapku, rozhodla se zkrátit si zamýšlenou trasu stezkou na kraji pole.Jenže neodhadla těžký terén a zhruba po dvou stech metrech náročné chůze upadla do bláta. Naštěstí si jí zanedlouho u plotu všiml svědek, ženě pomohl vstát a obrátil se na linku 156, kde popsal, kde přesně se oba nacházejí. Přivolaní strážníci tak nejkratší možnou cestou přispěchali šestasedmdesátileté ženě na pomoc.

Ta nebyla zjevně zraněná a ošetření nevyžadovala, a i přes nepříjemnou historku byla v dobrém rozmaru. Strážník jí proto nabídl rámě a společnými silami, krůček po krůčku ji ze špatně přístupného terénu vyvedl zpátky na pevnou zem. U vrátnice medlánecké vozovny už mezitím jeho kolega půjčil židli, na které si seniorka mohla odpočinout.

Byla nesmírně vděčná a všem, kteří se na její záchraně podíleli, na oplátku nabídla lekce francouzštiny a španělštiny. Strážníci ji pak doprovodili na zastávku, kde je ujistila, že už návrat domů zvládne sama.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář