Bezpečnostní informační systém
Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
Aktuality > Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Pohroma na jižní Moravě: V noci udeřily přívalové deště a kroupy

10.06.2016
Kvůli počasí zasahovali ve čtvrtek večer hasiči z Jihomoravského kraje v sedmi obcích. Nejvíce zásahů, hned jedenáct, provedli v obci Holubice na Vyškovsku. Kromě profesionálních hasičů ze Slavkova a Vyškova zasahovali v Holubicích také dobrovolní hasiči z Křenovic, Slavkova a Hrušek.

"Do 23. hodiny čerpali vodu na jedenácti adresách. Společně s místními občany, kteří pomáhali s bagrem a nakladačem, očistili silnici od nánosů bahna. Řídící důstojník a zástupce obce prověřili stav čističky odpadních vod, zda není zatopená," uvedl Jan Dvořák, důstojník hasičů Jihomoravského kraje zodpovědný za ochranu obyvatelstva.
 


Největší počet jednotek zasahoval u motorestu v Jiříkovicích. "Kroupy tam ucpaly kanály a voda z parkoviště se dostala do přízemí a sklepů. Profesionální hasiči z Pozořic a Brna-Líšně společně s dobrovolnými hasiči z Jiříkovic a Šlapanic čerpali vodu pomocí plovoucích a kalových čerpadel od dvacáté do dvaadvacáté hodiny," dodal Dvořák.

Hasiči také kontrolovali stav místního potoka, který se vylil z koryta. Voda začala rychle opadat. Podle hasičů ale zaplavila jednu hospodářskou budovu.

Kromě Holubic a Jiříkovic zasahovali hasiči také v Hostěnicích, Šlapanicích, Těšanech, Tvarožné a v Újezdu u Brna.

Meteorologové předpovídají, že v nejbližších dnech se Česku extrémní počasí vyhne. Místní bouřky mohou východ republiky zasáhnout ještě v pátek. O víkendu bude oblačno až zataženo, teploty v rozmezí 18 a 22 °C.
 

Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Komentáře

Přidat komentář