Bezpečnostní informační systém
Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
Aktuality > Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Povodňová pohotovost: Hladiny řek dál stoupají, hrozí záplavy!

22.02.2017
Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platil ve středu dopoledne 3. stupeň povodňové aktivity na Svratce v Dalečíně. Pohotovost vyhlásili na stanici Veverská Býtiška, nejnižší stupeň platí na stejné řece v Borovnici.

Bdělost hlásily i Pertoltice na Panenském potoku, tam ale hladina rychle klesá. Nižší povodňový stupeň pak na Liberecku platí i na řece Ploučnici - zvednutou hladinu zaznamenala stanice Stružnice.

Zvedá se i u vás hladina řeky? Svoje fotografie můžete posílat na zpravy@nova.cz nebo prostřednictvím aplikace TN.cz, snímky zveřejníme v galerii. Děkujeme!

Bdělost má také Dyje v rakouském městě Raabs, Sázava ve Zruči nad Sázavou a Šlapanka na měřicí stanici Mírovka. Hladiny řek zatím stagnují nebo mírně klesají, to by se mělo ale už odpoledne změnit.

ČHMÚ vyhlásil ve středu novou výstrahu před povodňovým ohrožením, extrémní stupeň nebezpečí platí až do odvolání pro Ústecký a Liberecký kraj. Povodňová pohotovost pak byla vyhlášena v Královéhradeckém kraji, bdělost platí v dalších osmi krajích.

Meteorologové také přidali výstrahu před vydatným deštěm, ta platí pro Královéhradecký a Liberecký kraj. Českou republiky také ve středu zasáhne silný vítr, výstraha ČHMÚ začíná platit v 8:00 a aktuálně končí o půlnoci.

V úterý odpoledne zaplavila voda autosalon v Olomouci, část města Holice i silnice na Přerov. Na 3. stupeň povodňové aktivity se v úterý dostala řeka Březná u Hoštejnu, už přes noc ale hladina klesla na normální stav.

Podívejte se na reportáž TV Nova o nebezpečí povodní:

Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Komentáře

Přidat komentář