Bezpečnostní informační systém
Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
Aktuality > Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

V Praze vyjeli hasiči kvůli dešti k více než 70 událostem

29.06.2017
Od 05:00 hodin do 18:00 hodin zasahovali hasiči nejčastěji v západní a jihozápadní části Prahy u 71 událostí spojených s vydatným deštěm. Nejvíce práce měli hasiči v Radotíně. V ulici K cementárně se valila dešťová voda po komunikaci a způsobila lokální problémy. V Radotíně byly zatopené sklepy a dvory. Voda se částečně dostala i na […]

Od 05:00 hodin do 18:00 hodin zasahovali hasiči nejčastěji v západní a jihozápadní části Prahy u 71 událostí spojených s vydatným deštěm.

Nejvíce práce měli hasiči v Radotíně. V ulici K cementárně se valila dešťová voda po komunikaci a způsobila lokální problémy. V Radotíně byly zatopené sklepy a dvory. Voda se částečně dostala i na dvůr hasičské stanice. Její provoz však nebyl omezen.

V ulici Na Cikorce zasahovala v 10:28 hodin jednotka z Modřan v místní škole, kde voda zatopila část tělocvičny. Hasiči odčerpali vodu a vytvořili z pytlů s pískem provizorní hráz. Na Starém náměstí v Ruzyni hasiči z Petřin odstranili v 12:00 hodin pomocí navijáku velký pařez, který zatarasil česlo potoka a hrozilo jeho vylití.

Hasiči také celý den monitorovali oblast Radotínského potoka, kde docházelo ke zvýšenému stavu vody u umělých nádrží a odtoků kanalizace. Ve spolupráci se zástupci MČ Praha-Radotín byli informování občané Radotína. Evakuace nakonec nebyla potřeba.

Po 17:00 hodině se situace začala uklidňovat, hasiči zasahovali u případů zatopených sklepů po celém území Prahy. jednalo se většinou o menší případy, kdy pražským profesionálním hasičům pomáhali kolegové z dobrovolných sborů v okrajových částech Prahy.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář