Bezpečnostní informační systém
Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Dopravní akce v Ústeckém kraji: Řidič jel na devadesátce rychlostí zhruba 180 km/hod

10.04.2024
Během úterního dopoledne překročil 29letý řidič nejvyšší povolenou rychlost téměř dvakrát. Na silnici I/13 u obce Vrskmaň v okrese Chomutov, kde je nejvyšší povolená rychlost stanovena na 90 km/h, uháněl řidič rychlostí 184 km/h. Po odečtení stanovené odchylky byla naměřená hodnota 178 km/h. Vzhledem k takto výraznému překročení rychlosti přistoupili policisté k okamžitému zadržení řidičského průkazu a s řidičem na místě sepsali oznámení o přestupku.
Ve správním řízení mu hrozí pokuta od 7 do 25 tisíc a zákaz řízení všech motorových vozidel od 6 do 18 měsíců.

Téhož dne zároveň probíhala na území Ústeckého kraje dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování rychlosti. Policisté zastavili a zkontrolovali 301 vozidel a spáchání dopravního přestupku řešili celkem u 200 řidičů a spolupasažérů. Na místě bylo blokovou pokutou vyřízeno 187 přestupků a zbylé prohřešky byly oznámeny na příslušný správní orgán k dalšímu projednání. Dohromady na blokových pokutách zaplatili neukáznění pasažéři částku ve výši 311 500 korun.

Nejvyšší povolenou rychlost překročilo 167 řidičů, přičemž ve třech případech policisté zadrželi řidičský průkaz na místě. Dalšími zjištěnými přestupky byla jízda bez použití bezpečnostního pásu, špatný technický stav vozidla či nedání přednosti v jízdě. Policisté naměřili přítomnost alkoholu v dechu u jednoho řidiče.
...

Komentáře

Přidat komentář