Bezpečnostní informační systém
Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Hořící auto se v Praze rozjelo z kopce dolů přímo na stojící kolonu. Policisté ho zastavili služebním vozem, aby zabránili větším škodám

11.06.2024
V Patočkově ulici na pražském Břevnově začal v pondělí za jízdy hořet osobní automobil značky Ford. Kouře vycházejícího z přední části automobilu si všimla hlídka policistů Místního oddělení Břevnov, která zrovna projížděla kolem. Policisté proto zastavili za vozidlem a přivolali hasiče.
Ve vozidle však s největší pravděpodobností nebyla ani zařazená rychlost, ani zatažená ruční brzda. Automobil se tak v době, kdy na místo dorazili hasiči, kteří již připravovali vše k hasebnímu zásahu, rozjel Patočkovou ulicí směrem z kopce dolů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu [1]Příspěvek sdílený Pražský Okruh (@prazskyokruh) [2]

Ze směru od hasičů to nebylo zprvu hned vidět, nicméně všiml si toho jeden z policistů, který bleskově zareagoval. Protože se v Patočkově ulici, před místem požáru, nacházela již velká kolona stojících vozidel, jejichž řidiči neměli kam uhnout, rozhodli se policisté, že rozjetý vůz nabourají vlastním služebním vozem, čímž mu zabrání v jízdě z kopce dolů. Narazili do něj opakovaně, přičemž jim samotným začala hořet přední část služebního vozu.

Jakmile si celé situace všimli hasiči, doběhli ke svému vozu pro klíny, které chtěli pod vozidlo dát. Mezitím však již v policejním voze přestala fungovat veškerá elektronika a policista tak ještě na poslední chvíli alespoň auto naposledy naboural tak, aby ho vychýlil z trasy, která by směřovala dolů ke koloně vozidel. Automobil pak sice sjel o zhruba 50 metrů níže, nicméně po vychýlení zamířil na okraj silnice směrem na trávník. Došlo tak pouze k poškození služebního vozu a jednoho civilního vozu, který již v době požáru stál za hořícím automobilem.

Hasiči hořící automobil zajistili klínem. Nejprve uhasili počínající požár služebního vozu policie a následně zlikvidovali požár původně hořícího automobilu.

Příčinu požáru a výši vzniklé škody zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Policisté z břevnovského Místního oddělení však svým jednáním rozhodně zabránili případným vysokým škodám, či zraněním, ke kterým by v případě najetí automobilu hořícího v plném rozsahu do stojící kolony, jistě došlo.

[1] https://www.instagram.com/reel/C8DdhvLIu1f/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading
[2] https://www.instagram.com/reel/C8DdhvLIu1f/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading...

Komentáře

Přidat komentář