Bezpečnostní informační systém
Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Nákladnímu vozu převážejícímu nebezpečné látky se na sjezdu na Pražský okruh u Chrášťan přehřály brzdy. Požáru zabránil řidič se svým spolujezdcem

16.08.2021
Z nákladního vozu, sjíždějícího z dálnice D5 na Pražský okruh směrem k dálnici D1, na úrovni Chrášťan, začal vycházet v pondělí dopoledne kouř.
Ve vozidle cestovali dva muži, kteří si byli vědomi toho, že převáží nebezpečné látky (výbušné). Okamžitě zalarmovali hasiče a sami zahájili hasební práce pomocí ručních hasicích přístrojů, kterými ve vozidle disponovali.

Operační středisko na místo vyslalo jednotky HZS Praha ze stanic Petřiny (chemici), Strašnice (chemický automobil) a Smíchov, dále pak jednotku HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun a JSDH Rudná. Policejní operační na místo vyslalo hlídky Oddělení řízení dopravy a velitele policie z PMJ Praha.

Jako první byli na místě policisté z Oddělení řízení dopravy. V době jejich příjezdu již měla posádka vozidla požár brzd pod kontrolou. Policisté proto uzavřeli sjezd z dálnice D5 na Pražský okruh.

Přivolaní pražští hasiči natáhli vysokotlaký proud, pomocí kterého ochlazovali brzdy. Následně bylo přistaveno jiné vozidlo, do kterého byl převážený náklad přeložen. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 10 tisíc korun.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář