Bezpečnostní informační systém
Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Policisté vyjížděli k nebezpečně kličkujícímu kamionu. Na místě zjistili, že řidič jede již více než 20 hodin bez přestávky

20.03.2024
Policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v úterý 19. března, patnáct minut po desáté hodině dopoledne, oznámení od řidiče, že po silnici u obce Křižanov před ním jede zahraniční kamion a jeho řidič nebezpečně kličkuje po silnici a tím ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu.
Operační důstojník předal informaci o podezřele jedoucím nákladním vozidle nejbližším policejním hlídkám. Policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou jízdní soupravu zastavili k provedení silniční kontroly a kontroly dodržování platných právních předpisů ze strany řidičů nákladních vozidel.

Kolem půl desáté dopoledne zastavili tuto jízdní soupravu na silnici I/34 v katastru obce Radenice na Žďársku - jednalo se nákladní jízdní soupravu se zahraniční – tureckou - registrační značkou. Vozidlo řídil cizí státní příslušník, který policistům ke kontrole předložil doklady potřebné k řízení vozidla a k provozu vozidla.

Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Policisté kontrolou provozování nákladního vozidla, zejména karty, řidiče zjistili porušení ze strany dopravce, za které uložili kauci ve výši 45 000 korun. Řidič dostal na místě pokutu v příkazním řízení ve výši 5000 korun, protože nedodržel stanovenou dobu odpočinku, nedodržel stanovenou dobu řízení a nedodržel povinné bezpečnostní přestávky. Kontrolou karty řidiče policisté totiž zjistili, že v daný den vozidlo řídil bez přestávky více než 20 hodin a byl na cestě z Turecka.

Při podrobné kontrole karty řidiče jsme navíc zjistili, že v předchozích dnech řídil jízdní soupravu bez přestávky dokonce 25 hodin. Takové jednání je velice nebezpečné, protože řidič je unavený a může způsobit fatální dopravní nehodu.
...

Komentáře

Přidat komentář