Bezpečnostní informační systém
Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Při srážce fordu se záchrankou na Vysočině bylo zraněno pět lidí

9.06.2024
Ve čtvrtek 6. června jel před pátou hodinou odpoledne řidič vozidla Ford Galaxy po silnici druhé třídy číslo 360, v úseku u obce Petrůvky, ve směru jízdy na obec Výčapy. Z dosavadního šetření vyplynulo, že když se blížil k před ním stojícím vozidlům, vyjel do protisměru a došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem zdravotnické záchranné služby.
Po střetu skončil VW Transporter na boku a osobní vozidlo bylo odmrštěno do silničního příkopu.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění obou řidičů a dále tří spolujedoucích, zranění byli transportování do nemocnice. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. Provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu nezjistili.

"Na místo události byly neprodleně vyslány tři pozemní posádky a dva vrtulníky LZS – z Jihlavy a z Brna. Ošetřili jsme celkem pět osob. Řidič osobního auta utrpěl středně těžké zranění a dva pasažéři ze sanitního vozidla se zranili lehce. Převezeni byli sanitkami do nemocnice v Třebíči. Zranění těžšího charakteru utrpěl spolujezdec z osobního auta a jeden z našich záchranářů. Oba zraněné jsme letecky transportovali do nemocnice v Brně," uvedl mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než dva miliony korun. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté šetří.

Žádáme občany, kteří dopravní nehodu viděli a dosud nekontaktovali policii, aby se přihlásili na tísňové lince 158.
...

Komentáře

Přidat komentář