Bezpečnostní informační systém
Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Řidič BMW přejel na Písecku do protisměru, kde se čelně střetl s Hyundaiem. V tom zemřela spolujezdkyně

22.08.2021
Tragický předposlední prázdninový víkend bohužel pokračoval i v neděli odpoledne na Písecku. Po tři čtvrtě na tři odpoledne vyjížděli dopravní policisté ke střetu dvou osobních vozidel na silnici I/19 nedaleko Hrejkovic.
Po zajištění místa a vlastním ohledáním zjistili, že v 14:40 hod. jel po uvedené silnici od Kostelce nad Vltavou řidič (roč. 1984) osobního vozidla tovární značky BMW X5, kdy při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem tovární značky Hyundai I40.

Následkem nárazu utrpěl řidič BMW těžké zranění a spolucestující sedící vzadu lehké, ve vozidle Hyundai bohužel spolucestující žena sedící vpředu (roč. 1952) utrpěla těžká zranění neslučitelné se životem, řidič a spolucestující sedící vzadu utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovalo několik posádek Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje i Letecká záchranná služba. Dále zde zasahovali příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, kteří místo zajistili.

Případ je v šetření dopravních policistů i jejich kolegů ze Služby kriminální policie a vyšetřování pro podezření ze spáchání přečinu Usmrcení z nedbalosti a Ublížení na zdraví z nedbalosti.

Za víkend zemřely na jihočeských silnicích tři osoby, v tomto týdnu už celkem šest osob. Řidiči, blíží se poslední prázdninový týden, kdy se z dovolených vrací větší množství řidičů. Buďte při jízdě opatrní, dodržujte zásady bezpečné jízdy a rychlostní limity, stanovené na konkrétní silnice!
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář