Bezpečnostní informační systém
Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Řidič volkswagenu se po nehodě zeptal šoféra náklaďáku, zda je v pořádku. Poté utekl

16.06.2024
Ve čtvrtek 13. června, po osmé hodině ráno, přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo mezi obcemi Havlíčkův Brod a Krátká Ves. Třiapadesátiletý řidič jedoucí směrem na Havlíčkův Brod s osobním vozidlem Volkswagen Golf se plně nevěnoval řízení, přejel do protisměrné části komunikace, kde došlo ke střetu s nákladním vozidlem Daf i přes to, že se řidič náklaďáku snažil střetu zabránit přejetím na krajnici.
Po dopravní nehodě řidič z vozidla Volkswagen vystoupil, došel se zeptat řidiče nákladního vozidla, zda je v pořádku a následně z místa nehody utekl.

Policisté provedli šetření, místo nehody ohledali a zadokumentovali. Ke zranění řidiče nákladního vozidla nedošlo a provedená dechová zkouška přítomnost alkoholu vyloučila. Na místo nehody byl přivolán policejní psovod a technik služby kriminální policie a vyšetřování.

Na základě zjištěných poznatků se měl řidič z vozidla Volkswagen nacházet v obci Krátká Ves, kde si zastavil náhodné kolem jedoucí vozidlo. Poté toto vozidlo policisté vypátrali a zastavili v Havlíčkově Brodě, kdy provedenou kontrolou zjistili, že se ve vozidle nachází řidič z havarovaného vozidla, který z místa dopravní nehody utekl. Dechová zkouška byla u třiapadesátiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Následně se odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Dále bylo zjištěno, že muž má platný zákaz řízení motorových vozidel, který by mu měl skončit v srpnu.

Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za více než 200 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté prověřují. Třiapadesátiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a z přestupků na úseku dopravy.
...

Komentáře

Přidat komentář