Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Cizinec se v Brně pokusil znásilnit ženu, její zoufalý křik uslyšel školák

5.02.2026
Duchapřítomně se v neděli nad ránem v brněnských Horních Heršpicích zachoval školák. Ten na ulici zaslechl velký křik. Když vykoukl z okna domu, spatřil potyčku mezi mužem a ženou. Okamžitě vzbudil otce a společně zavolali na tísňovou linku 158. Operátorovi na policejní lince situaci velmi dobře popsali, včetně směru pohybu podezřelého.
Nedaleko se naštěstí nacházela hlídka obvodního oddělení Brno-Komárov, která byla na místě už do tří minut.

[tp-embed]https://www.stream.cz/embed/index?urlName=policie-cr-zadrzeni-podezreleho-z-pokusu-o-znasilneni-zeny-65449600[/tp-embed]

Po příjezdu policisté zaslechli zoufalé volání o pomoc a okamžitě se za ním vydali. Za plotem u železniční trati nalezli na sněhu bezmocně ležící ženu a u ní obnaženého agresora. Ten se po spatření hlídky pokusil o útěk, byl však krátce nato dostižen a zpacifikován.

Muž byl následně policejním komisařem obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění ve stadiu pokusu. Zároveň policisté podali podnět k vypracování návrhu na vzetí obviněného cizince do vazby, což soud akceptoval. Nyní mu za tento čin hrozí několikaletý pobyt za mřížemi.

V podobných situacích je potřeba jednat okamžitě. Netečnost v případech, kdy ostatní potřebují pomoc, nemá místo. I zdánlivě drobný krok, jako je přivolání policie a podání popisu pachatele či směru jeho útěku, může významnou měrou přispět k jeho dopadení. Je důležité si navzájem pomáhat a v tomto případě se to vyplatilo hned dvakrát.
...

Komentáře

Přidat komentář