Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Kutnohorští kriminalisté vypátrali v Kolíně muže, který si v Praze nechal pod cizí identitou voperovat kardiostimulátor

5.10.2018
Od května 2018 bylo vyhlášeno po muži (47let) z Prahy celostátní pátrání na základě předběžného souhlasu se zadržením, které vydalo Okresní Státní Zastupitelství Praha 4. Hledaný muž, si nechal voperovat kardiostimulátor na cizí identitu. Po 4 měsících usilovné práce byl muž zadržen kutnohorskými pátrači v Kolíně na vlakové zastávce, kam dorazil osobním vlakem v neděli […]

Od května 2018 bylo vyhlášeno po muži (47let) z Prahy celostátní pátrání na základě předběžného souhlasu se zadržením, které vydalo Okresní Státní Zastupitelství Praha 4.

Hledaný muž, si nechal voperovat kardiostimulátor na cizí identitu. Po 4 měsících usilovné práce byl muž zadržen kutnohorskými pátrači v Kolíně na vlakové zastávce, kam dorazil osobním vlakem v neděli 30. září 2018 v podvečerních hodinách. Zadržený putoval do cely předběžného zadržení, kde si jej vyzvedl vyšetřovatel z Prahy.

Kutnohorští pátrači májí ve svém pátrání úspěchy. Jedno z dalších úspěšných vypátrání a zadržení se jim povedlo v nedávné době. V srpnu letošního roku zadrželi muže (27let) cizí státní příslušnosti ve Zruči nad Sázavou, kam utekl z Písku poté, co se dopustil přečinu šíření poplašné zprávy. Nechtělo se mu na noční směnu do jedné písecké továrny, tak učinil anonymní oznámení na linku 158, že do půl hodiny vybuchne ve firmě bomba.

Tato informace vedla k okamžité záchranné práci všech složek IZS, spojené se zastavením výroby a evakuací firmy i firmy sousedící. Svým jednáním způsobil škodu bezmála 1,5mil. Kč, kdy mu za spáchání činu se způsobenou škodou hrozí od dvou až do osmi let odnětí svobody.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář