Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Kvůli anonymně ohlášené bombě v obchodním centru v Českém Vrbném museli policisté evakuovat více než 500 lidí

15.11.2020
Po 11:30 přijali policisté na linku 158 anonymní oznámení o tom, že se v obchodním domě v Českém Vrbném nachází bomba.

Policisté proto vyrazili ihned na místo. Došlo k okamžité evakuaci cca 500 - 600 osob, které se v obchodním domě nacházely. Na místě zasahovala více než desítka policistů a kriminalistů včetně dvou psovodů se dvěma psy speciálně vycvičenými na vyhledávání výbušnin a také další složky IZS. Policisté i kriminalisté rozsáhlý objekt prohledali.

Na místě nebyl nalezen žádný výbušný systém. Před 14:00 hodinou byl provoz obchodního domu obnoven. Při události nebyl nikdo zraněn. Případem se nadále budou zabývat českobudějovičtí kriminalisté, kteří po pachateli, který je podezřelý z trestného činu šíření poplašné zprávy, pátrají.

Protože skutek spáchal v době nouzového stavu, bude mu v případě jeho odhalení a prokázání viny hrozit trest odnětí svobody až na osm let.
Po 11:30 přijali policisté na linku 158 anonymní oznámení o tom, že se v obchodním domě v Českém Vrbném nachází bomba. Policisté proto vyrazili ihned na místo. Došlo k okamžité evakuaci cca 500 - 600 osob, které se v obchodním domě nacházely. Na místě zasahovala více než desítka policistů a kriminalistů včetně dvou psovodů se dvěma psy speciálně vycvičenými na vyhledávání výbušnin a také další složky IZS. Policisté i kriminalisté rozsáhlý objekt prohledali. Na místě nebyl nalezen žádný výbušný systém. Před 14:00 hodinou byl provoz obchodního domu obnoven. Při události nebyl nikdo zraněn. Případem se nadále budou zabývat českobudějovičtí kriminalisté, kteří po pachateli, který je podezřelý z trestného činu šíření poplašné zprávy, pátrají. Protože skutek spáchal v době nouzového stavu, bude mu v případě jeho odhalení a prokázání viny hrozit trest odnětí svobody až na osm let.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář