Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Muž na Pelhřimovsku ubodal dva své bratry, třetího zranil

31.10.2017
Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřují případ zvlášť závažného zločinu vraždy, která se stala uplynulou sobotu v noci v rodinném domě v Počátkách na Pelhřimovsku. Po útoku nožem ze strany šestadvacetiletého muže na místě zemřeli dva sedmnáctiletí chlapci a poranění utrpěl také sedmadvacetiletý muž. Všechny čtyři osoby byly v příbuzenském […]

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřují případ zvlášť závažného zločinu vraždy, která se stala uplynulou sobotu v noci v rodinném domě v Počátkách na Pelhřimovsku.

Po útoku nožem ze strany šestadvacetiletého muže na místě zemřeli dva sedmnáctiletí chlapci a poranění utrpěl také sedmadvacetiletý muž. Všechny čtyři osoby byly v příbuzenském vztahu. Muže podezřelého z vraždy policisté zadrželi v blízkosti místa činu.

Po důkladném prověřování všech okolností případu vyšetřovatel zahájil trestní stíhání šestadvacetiletého muže a obvinil ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Státnímu zástupci jsme podali podnět k vypracování návrhu na vzetí obviněného do vazby. Vazební řízení proběhlo dnes před okresním soudem v Pelhřimově. Soudce rozhodl o uvalení vazby. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody v trvání patnácti až dvaceti let, případně výjimečný trest.

Obviněný muž byl v minulosti dvakrát soudně trestán – v jednom případě ještě jako mladistvý.

V letošním roce se jedná v našem kraji o druhý případ kvalifikovaný jako zvlášť závažný zločin vraždy. První případ, který jsme kvalifikovali jako pokus vraždy, se stal 25. června v Humpolci.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář