Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Muž osočil lékaře a personál plzeňské Fakultní nemocnice, že nechávají schválně umírat pacienty s koronavirem. Policie ho obvinila ze šíření poplašné zprávy a z pomluvy

24.08.2021
Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání 63letého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu šíření poplašné zprávy a z přečinu pomluva, kterého se měl dopustit dne 15. března 2021.
Do prostředí internetového vysílání a na internetových stránkách měl umístit video, které měl sám pořídit v nemocničním prostředí jedné plzeňské nemocnice.

Dalším vyšetřováním případu bylo zjištěno, že zveřejněné zvukové i obrazové záznamy pořízené obviněným jsou způsobilé způsobit nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva tím, že rozšiřují poplašnou zprávu o interním chodu na pracovišti ve zdravotnickém zařízení a dále svým jednáním měl způsobit újmu na dobrém jménu lékařského personálu.

Takového jednání se muž dopustil za situace, kdy byl usnesením vlády České republiky vyhlášen pro území České republiky nouzový stav. V případě prokázání viny mu v pravomocném rozhodnutí může hrozit až osmiletý trest odnětí svobody. Muž je stíhaný na svobodě.


...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář