Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Muž se na internetu seznámil se ženou z Ruska. Naposílal jí téměř půl milionu korun

24.11.2021
Policisté z obvodního oddělení Kaznějov v minulém týdnu přijali oznámení o možném podvodu po seznámení na internetové seznamce, ke kterému mělo dojít v jedné menší obci nedaleko Kaznějova.
Padesátiletý oznamovatel pocházející z Plzně policistům uvedl, že v listopadu roku 2020 odpověděl na inzerát uveřejněný na internetové seznamce. Reagoval na nabídku k seznámení od pětatřicetileté ženy pocházející z Ruska. Po několika písemných kontaktech, žena chtěla za oznamovatelem přiletět ke společnému životu do České republiky, ale její finanční situace ji to neumožňovala, a proto ho žádala o finanční pomoc.

Muž ji poslal peníze na letenku, na její peněžní účet, aby tam měla dostatek financí k vystavení víza, na proplacení samotného víza, za ženu uhradil pokutu, kterou dostala v práci, a také daň z prodeje jejího bytu v Rusku. Když v březnu roku 2021 žena nepřiletěla, neboť byla na ruském letišti zadržena policií za pašování náboženské ikony a požadovala další peníze na kauci, bylo mu jasné, že se jedná o podvod. Muž poslal ženě částku přesahující 460 tisíc korun.

Poté, co se letos na podzim pokoušel opět seznámit s ženou původem z Ruska, která po něm požadovala opět peníze, se rozhodl celou věc oznámit na policii. Kaznějovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a celou věc předali k prověřování kriminalistům z oddělení hospodářské kriminality.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář