Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Muž vydávající se za dětského lékaře „prodával“ na internetu léky, zájemcům o OPL posílal placebo

2.07.2018
V polovině června kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu zadrželi a následně obvinili devětadvacetiletého muže. Ten roky tvrdil jak svému příteli, tak celému okolí, že je dětským lékařem jedné z nemocnic v Praze 5. Proto, aby svému tvrzení dodal punc hodnověrnosti, si vyrobil falešné vizitky, podle kterých byl nejen lékař, ale dokonce i vědecký pracovník. […]

V polovině června kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu zadrželi a následně obvinili devětadvacetiletého muže. Ten roky tvrdil jak svému příteli, tak celému okolí, že je dětským lékařem jedné z nemocnic v Praze 5.

Proto, aby svému tvrzení dodal punc hodnověrnosti, si vyrobil falešné vizitky, podle kterých byl nejen lékař, ale dokonce i vědecký pracovník. To ale nebylo vše. Při následné domovní prohlídce kriminalisté dále zajistili padělané lékařské zprávy a recepty.

V bytě měl dnes již obviněný dokonce rozpis služeb, který poctivě dodržoval a v předepsané dny odcházel do ordinace, tedy to alespoň tvrdil svému příteli. Ten dokonce svého partnera podporoval v jeho kariéře lékaře, seč mu síly stačily. Například mu pomáhal se poctivě připravovat na údajné atestace. To vše ale byla ze strany devětadvacetiletého muže jedna velká mystifikace.

Ve skutečnosti měli kriminalisté tohoto muže ve svém hledáčku hlavně pro úplně něco jiného, konkrétně pro nelegální obchod s léky, které v některých případech dokonce i aplikoval. Tyto medikamenty, které smí předepisovat pouze skutečný lékař, obviněný protiprávně nabízel a prodával prostřednictvím internetu. Avšak i toto jeho pokoutné obchodování nebylo až tak košer.

Těch, kterým ve skutečnosti dodal požadované léky, bylo poměrně poskrovnu. Převážně totiž své zákazníky nejprve přiměl, aby mu požadované zboží zaplatili, ale pak jim léky nedodal a poté s nimi přestal komunikovat úplně.

Našli se ale i tací, kteří po „lékaři“ požadovali dodání omamných a psychotropních látek. Takové zákazníky ošálil tím, že jim, samozřejmě po zaplacení požadované částky, poslal pouze neúčinné placebo.

V rámci prošetřování zajistili kriminalisté bezmála dva tisíce e-mailů, prostřednictvím kterých devětadvacetiletý muže nabízel a prodával léky. Také zadokumentovali několik desítek poškozených, kteří jsou nyní svědky popsaného protiprávního jednání.

Zadrženého následně kriminalisté obvinili z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, podvod a ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty. Za tyto trestné činy hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na pět let.

Současně se sdělením obvinění podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k návrhu na uvalení vazby, kdy následný návrh příslušný soud akceptoval.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář