Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Na základní škole v Olomouci někdo vyhrožoval bombou, po pachateli pátrá policie

4.06.2019
V pondělí v ranních hodinách, jsme prostřednictvím Městské policie Olomouc přijali oznámení o tom, že je kontaktovala prostřednictvím emailu neznámá osoba s tím, že v odpoledních hodinách, by mělo dojít k výbuchu bomby v základní škole na ulici 8. května v Olomouci. Policisté ihned přijali potřebná opatření. V průběhu dopoledne proběhla evakuace dětí a zaměstnanců […]

V pondělí v ranních hodinách, jsme prostřednictvím Městské policie Olomouc přijali oznámení o tom, že je kontaktovala prostřednictvím emailu neznámá osoba s tím, že v odpoledních hodinách, by mělo dojít k výbuchu bomby v základní škole na ulici 8. května v Olomouci.

Policisté ihned přijali potřebná opatření. V průběhu dopoledne proběhla evakuace dětí a zaměstnanců školy. Bylo evakuováno celkem 303 dětí mateřské základní a mateřské školy a 23 zaměstnanců. Na místo byl přivolán policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražných výbušných systémů, který provedl prohlídku budovy.

Do opatření tak byli nasazeni policisté pořádkové policie, policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražně výbušných systémů, policisté dopravního inspektorátu a také strážníci Městské policie Olomouc. V průběhu prohlídky budovy byla doprava v místě zastavena, a to jak pro městskou hromadnou dopravu, osobní vozidla, tak i pro pěší. Provedenou prohlídkou nebylo žádný nástražný výbušný systém nalezen. Zhruba ve 13:45 hodin bylo opatření ukončeno a provoz byl zcela obnoven.

Policisté na případu pracují a po neznámém pisateli pátrají. V dané věci budou zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář