Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Policie pátrá po muži, který před bránu Pražského hradu umístil o Vánocích kufr. Hradní stráži totiž oznámil, že je v něm bomba

12.01.2021
Policisté pátrají po totožnosti muže, který umístil v době nouzového stavu před Bránu gigantů na Pražském hradě kufr, v němž podle jeho slov měla být výbušnina.
Od Štědrého dne pracují kriminalisté prvního policejního obvodu na objasnění případu, který se stal nedlouho před osmnáctou hodinou u Pražského hradu.Zatím neznámý muž umístil před Bránu gigantů oranžový plastový kufr na kolečkách. Vedle stojícímu členu Hradní stráže AČR oznámil, že je v něm bomba, a Hradčanské náměstí urychleně opustil. Jelikož nelze brát tato oznámení nikdy na lehkou váhu, ať je oznamovatelem kdokoli, navíc se jedná o oblast mimořádného významu. Byl na místo okamžitě přivolán pyrotechnik a nejbližší policejní hlídky spolu s členy pořádkové jednotky. Policisté vytyčili bezpečný prostor, aby nebyly ohroženy životy občanů a pyrotechnik měl prostor pro svou práci. Poté, co vyloučil, že se jedná o výbušné zařízení, bylo opatření ukončeno a případ si na místě převzali kriminalisté.

V souvislosti s případem byly zajištěny kamerové záznamy, na kterých je vidět pohyb podezřelé osoby, i s oranžovým kufrem. Záběry nejsou stoprocentní, nicméně se domníváme, že by mohl být ztotožněn. Pokud osobu poznáváte nebo máte informace k případu, kontaktujte linku 158.

Pokud bude podezřelý dopaden a odsouzen, může za čin, který spáchal v době nouzového stavu, a který je kvalifikován jako podezření z šíření poplašné zprávy, dostat až osmiletý trest odnětí svobody.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář