Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Policie potvrdila, že na letišti v Praze zadržela dva Iráčany podezřelé z terorismu

28.03.2019
Policie ČR, konkrétně cizinečtí policisté, do jejichž gesce spadá ruzyňské Letiště Václava Havla, dopadli ve středu na zmíněném letišti dva Iráčany, kteří měli společně s třetím Iráčanem, zadrženým ve Vídni, tvořit teroristickou buňku. „Můžeme potvrdit, že policisté z cizinecké policie ve středu na letišti Václava Havla v Praze, na základě Evropského zatýkacího rozkazu, vydaného Vídeňským […]

Policie ČR, konkrétně cizinečtí policisté, do jejichž gesce spadá ruzyňské Letiště Václava Havla, dopadli ve středu na zmíněném letišti dva Iráčany, kteří měli společně s třetím Iráčanem, zadrženým ve Vídni, tvořit teroristickou buňku.

"Můžeme potvrdit, že policisté z cizinecké policie ve středu na letišti Václava Havla v Praze, na základě Evropského zatýkacího rozkazu, vydaného Vídeňským zemským úřadem pro ochranu ústavy a boji proti terorismu, zadrželi krátce po příletu do České republiky dva cizince. V současné chvíli byli oba umístěni do policejní cely. Cestou mezinárodní spolupráce kontaktujeme danou zemi, která vydala Evropský zatýkací rozkaz a o jejích vydání dále rozhodne soud," uvedla Policie ČR.

Oba Iráčané byli dopadeni poté, co do České republiky přicestovali letadlem ze zahraničí. Zatím není jasné, zda mělo být ruzyňské letiště pouze přestupní lokalitou, či cílovou destinací.

Na bezpečnost na Letišti Václava Havla dohlíží cizinecká policie. Na letišti je vytvořeno také Oddělení mobilního zásahu, v rámci kterého na letišti působí policisté, kteří jsou vycvičení právě ke specifickým zásahům, kupříkladu na palubě letadel, či na letištní ploše.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář