Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Policistům z Místního oddělení Jarov ujížděl v Praze motorkář se zákazem řízení. Po nehodě odmítl zkoušky na alkohol i na drogy

21.09.2021
Policisté z místního oddělení Jarov si povšimli v úterý odpoledne v ulici Na Balkáně v Praze 3 motocyklu, který se rozhodli zastavit a zkontrolovat.
V momentě, kdy se na služebním voze rozsvítily majáky, „motorkář“ zabral za plyn a začal vysokou rychlostí ujíždět.Po chvíli řidič sjel do ulice Pod Šancemi a pokračoval ve své nebezpečné jízdě. Do pronásledování se zapojily i další nejbližší policejní hlídky, které jely kolegům na pomoc. Během ujíždění řidič nerespektoval dopravní značení a projel několik křižovatek na červenou.

Celé pronásledování skončilo až v době, kdy řidič vjel do kolony vozidel stojících na světelné křižovatce ulic Spojovací x K Žižkovu, kde nezvládnul řízení a havaroval. Toho však nezastavilo. Svou motorku ze země zvedl a snažil se na ní dál pokračovat. V tom mu zabránili policisté z místního oddělení Jarov, kteří ho z motorky stáhli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali.

Lustrací v dostupných evidencí bylo zjištěno, že muž má platný zákaz řízení a byl několikrát řešen za majetkovou trestnou činnost. Dechovou zkoušku i test na drogy řidič policistům odmítl. Vzhledem k tomu, že si podezřelý stěžoval na bolest nohy, zavolali mu policisté na místo záchranku. Ta ho za asistence policie převezla do nemocnice k ošetření.

Devětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí a dvouletý pobyt za mřížemi. Celým případem se dále zabývají kolegové z dopravních nehod.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář