Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Strážníci v Mladé Boleslavi zpacifikovali muže, který tyčí demoloval zaparkované auto

12.09.2021
Dne 11.9.2021 v 00:41 hodin přijali mladoboleslavští strážníci telefonické oznámení občanky, že v ulici Jiráskova, naproti domu č. p. 439, zřejmě podnapilý muž ničí dodávkové vozidlo.
Oznamovatelka dále uvedla, že již utrhl zrcátko a do vozidla kope. Po příjezdu na místo byl zjištěn muž s tyčí, jak mlátí do zaparkovaného vozidla značky Volkswagen.

Muž byl ihned hlídkou vyzván, aby zanechal protiprávního jednání, odhodil tyč a odešel od vozidla. Na tato slova muž zareagoval až po druhé opakované výzvě. Dále hlídka muže omezila na osobní svobodě za pomocí donucovacích prostředku hmatů, chvatů a pout.

Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření. Následně požádala hlídka Policie ČR hlídku MP o asistenci při převozu výše uvedeného na protialkoholní záchytnou stanici.

Hlídka MP asistenci provedla. Na místě byla provedena kontrola alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem 3,19 promile alkoholu v dechu. Na základě rozhodnutí lékaře byl muž veden strážníkem a dvěma pracovníky bezpečnostní ostrahy nemocnice na záchytnou stanici. Přičemž byl strážník nucen použít opětovně donucovací prostředky hmaty a chvaty vůči převáděné osobě a to z důvodu, že se pokusila kopem nohou udeřit jednoho člena ostrahy. Následně předán na záchytnou stanici.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář