Bezpečnostní informační systém
Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Ve vinohradské nemocnici střílel vážně nemocný senior, zbraň vlastnil legálně

9.03.2019
Pražští kriminalisté z 1. oddělení krajského ředitelství vyšetřují od pátečního večera střelbu na oddělení Hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Podle dostupných informací došlo na jednom z pokojů, na kterém byli hospitalizováni tři pacienti, k neshodám, které vyústily ve střelbu. Střílel přibližně 70letý pacient, podle policie s největší pravděpodobností svou legálně drženou zbraní. Jednoho z […]

Pražští kriminalisté z 1. oddělení krajského ředitelství vyšetřují od pátečního večera střelbu na oddělení Hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Podle dostupných informací došlo na jednom z pokojů, na kterém byli hospitalizováni tři pacienti, k neshodám, které vyústily ve střelbu. Střílel přibližně 70letý pacient, podle policie s největší pravděpodobností svou legálně drženou zbraní.

Jednoho z pacientů střelil do oblasti hlavy, přičemž muž okamžitě upadl do bezvědomí. Druhého z pacientů střelec postřelil, ale nezpůsobil mu život ohrožující poranění.

Střelbu samozřejmě slyšel zdravotnický personál, který se na pokoj ihned vydal. Sestry střelce odzbrojily a přivolaly na místo policii. Personál nemocnice následně resuscitoval jednoho z postřelených pacientů, kterého následně zdravotníci převezli na anesteziologicko resuscitační oddělení. Druhý ze zraněných pacientů utrpěl méně vážná poranění a byl převezen na chirurgické oddělení. Podezřelého muže zadržela hlídka PMJ Praha, která byla na místě jako první.

Střelec, vzhledem k tomu, že je vážně nemocný, zůstal na oddělení Hematologie, kde je střežen policisty. Ty přijel na místo ještě v noci podpořit krajský policejní ředitel Jan Ptáček. Kriminalisté se případem intenzivně zabývají. Vyloučen však byl teroristický útok.

Noční událost ve vinohradské nemocnici mě velice mrzí. Děkuji sestrám za jejich pohotovou reakci a neskutečný projev statečnosti. Smekám před vámi! Doufám, že se stav zraněných pacientů brzy zlepší!

— Adam Vojtěch (@adamvojtechano) 9. března 2019

Sestrám za pohotovou a odvážnou reakci poděkoval veřejně ministr zdravotnictví.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář