Bezpečnostní informační systém
Nehody na železnici
Aktuality > Nehody na železnici
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Mladík se s Mazdou na železničním přejezdu na Vysočině střetl s vlakem. Poté přesedl do dalšího auta a odjel k zubaři na preventivní prohlídku

15.02.2021
Policisté integrovaného operačního střediska přijali v pondělí deset minut před osmou hodinou ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na železničním přejezdu v obci Zajíčkov na Pelhřimovsku.
Čtyřiadvacetiletý řidič s osobním vozidlem Mazda vjel na železniční přejezd v době, kdy po trati projížděl osobní motorový vlak. Řidič narazil s vozidlem do zadní části vlaku. Ve vlaku v době nehody cestovali čtyři cestující, strojvedoucí a jeden pracovník Českých drah.

V osobním vozidle cestoval pouze řidič. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Policisté provedli u řidiče osobního vozidla i strojvedoucího orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Provoz na železniční trati se podařilo obnovit kolem desáté hodiny.

I když další okolnosti a příčinu dopravní nehody vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov, s největší pravděpodobností si řidič osobního automobilu před jízdou dostatečně neočistil čelní sklo vozidla a při jízdě v klesání na místní komunikaci v obci Zajíčkov přehlédl světelné signalizační zařízení na železničním přejezdu, které bylo v době jeho příjezdu v provozu. Poté narazil do zadní části osobního vlaku.

Při dalším šetření okolností nehody policisté zjistili, že muž spěchal k zubařovi na preventivní prohlídku. Vzhledem k tomu po nehodě přesedl do dalšího vozidla a pokračoval spolu s dalšími rodinnými příslušníky na pravidelnou preventivní prohlídku u svého stomatologa. Po jejím absolvování se vrátil zpět na místo střetu. Na místě už policisté šetřili dopravní nehodu s neznámým pachatelem. Na dotaz policistů, proč z místa odjel, uvedl, že preventivní prohlídku musel absolvovat stůj co stůj. Jinak by svého zubaře ztratil a dodal, že „jistě prý všichni víme, jak je těžké v dnešní době najít zubaře.“

V této souvislosti znovu apelujeme na všechny řidiče, aby před jízdou věnovali pozornost řádnému očištění vozidla. Mají totiž zákonnou povinnost očistit si před jízdou svoje vozidlo od vrstev sněhu a ledu a zejména řádně očistit přední, boční i zadní skla tak, aby měl řidič při jízdě zajištěn z vozidla dostatečný výhled. V opačném případě může svojí jízdo ohrozit nejen sám sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Za porušení této zákonem dané povinnosti mu může být uložena pokuta v příkazním řízení až do výše 2000 korun.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář