Bezpečnostní informační systém
Požáry, výbuchy, exploze
Aktuality > Požáry, výbuchy, exploze
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Policie zveřejnila video ze zásahu u požáru v pražských Strašnicích. Při události bylo zraněno 14 lidí

12.04.2021
Požár v pražských Strašnicích zpozorovali jako první policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří v tu chvíli projížděli kolem a okamžitě si na místo přivolali posily.
V neděli krátce po 17. hodině projížděli policisté z pohotovostní motorizované jednotky Černokosteleckou ulicí v Praze 10, kde si povšimli, že z jednoho obytného domu, ve třetím patře, vychází kouř a lidé v oknech křičí o pomoc.Policisté si prostřednictvím operačního důstojníka vyžádali na místo posily a ostatní složky integrovaného záchranného systému. Kolegové dále informovali ostatní hlídky v terénu, že z druhé strany obytného domu lidé stojí na parapetech a někteří se snaží dostat dolů po hromosvodu.

Na místo ihned vyrazili policisté z místního oddělení, cizinecké policie a pohotovostní motorizované jednotky včetně velitele policie z PMJ. Ještě před příjezdem hasičů a záchranářů policisté spolu s obyvateli vedlejšího obytného domu vyvedli, ze silně zakouřeného domu, ven několik zraněných osob, kterým poskytli první pomoc. Policisté při zásahu využili „medic batohy“, které vozí v autech, a začali s ošetřováním zraněných pomocí chladicích gelů a krytím na popáleniny.

[prolink]https://tydenikpolicie.cz/pozar-v-prazskych-strasnicich-zpozorovali-jako-prvni-policiste-okamzite-zacali-pomahat-zranenym-tech-bylo-celkem-ctrnact/[/prolink]

Velitel policie mezitím instruoval další hlídky, které v tu chvíli neprováděly první pomoc, aby začaly odklánět dopravu z okolních ulic tak, aby byly zajištěny příjezdové i odjezdové trasy pro složky IZS. Místo pro přistání vrtulníku vytyčili policisté na nedalekém fotbalovém hřišti. Na místo se posléze dostavili kriminalisté s hasičským vyšetřovatelem, kteří budou nyní zjišťovat příčinu požáru.

Celkem bylo zraněno čtrnáct osob, z toho šest dětí. Jelikož se policisté při vyvádění osob z budovy nadýchali kouře, záchranáři jim přeměřili hladinu CO v krvi, která byla u všech na minimální hranici, a tak si jejich stav nevyžádal hospitalizaci.Na místě zasahovalo několik policejních hlídek včetně Velitele policie z pohotovostní motorizované jednotky. Dále jednotky HZS Praha, několik posádek RZS včetně Inspektora provozu, vrtulník LZS Kryštof 01 a také velkokapacitní speciál Atego.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Komentáře

Přidat komentář