Bezpečnostní informační systém
Požáry, výbuchy, exploze
Aktuality > Požáry, výbuchy, exploze
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

U Prahy hořely sklady s bateriemi! Škoda se vyšplhala na miliony

16.07.2019
K obrovskému požáru vyjelo v úterý až třináct jednotek hasičů. "Jedná se o požár v Tursku. Oznámení jsme přijali kolem 9:43," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. 

 

Hořely bývalé zemědělské objekty, které dnes slouží jako sklady. Uvnitř se nacházely baterie. Hasiči se snažili ze začátku uhasit největší ložisko, aby nedošlo k poškození i okolních budov.

 

Kvůli velikosti požáru vyhlásili kolem poledne třetí stupeň požárního poplachu. "K události byli povoláni také zástupci České inspekce životního prostředí a vodoprávního úřadu ORP Černošice," informovali hasiči na twitteru. 

 

 

Požár hasiči dostali pod kontrolu až po osmi hodinách. Na místě však stále probíhá likvidace, která bude trvat několik hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5,5 milionu korun, ale může se ještě zvýšit. 

 

Poblíž skladů začalo hořet i pole. "Požár pole je ve větším rozsahu. Na místo vyjelo šest jednotek hasičů i vrtulník," doplnila Kereková.

 

Požár pole v Tursku

 

Obec Libčice nad Vltavou, která se nachází vedle Turska, informovala o požáru na svém webu. "Oznamujeme, že na Tursku v dnešních hodinách vznikl požár ve skladu akumulátorů. Z preventivních důvodů doporučujeme omezit pobyt venku a nevětrat," napsala obec. 

 


Požár na Tursku

Požár průmyslové haly v Tursku - 1

Požár průmyslové haly v Tursku - 2

Požár průmyslové haly v Tursku - 3

Požár průmyslové haly v Tursku - 4

Požár průmyslové haly v Tursku - 5

Požár průmyslové haly v Tursku - 6

Požár průmyslové haly v Tursku - 7
 

Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Komentáře

Přidat komentář