Bezpečnostní informační systém
Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY

Policisté z OHS Praha IV úspěšně resuscitovali muže. Využili při tom také AED

23.04.2024
Policisté z Oddělení hlídkové služby Obvodního ředitelství Prahy IV díky prováděné srdeční masáži a defibrilátoru, který použili, obnovili srdeční činnost pětačtyřicetiletého muže. V polovině března přijali operátoři tísňové linky oznámení o kolapsu muže na pražském Chodově. Policisté okamžitě vyrazili na místo, kde na ně u vchodových dveří čekal chlapec, který je navedl do bytu v šestém patře.
Dva policisté vyběhli po schodišti do bytu a policistka počkala u dveří, aby ukázala záchranářům, kde se pacient nachází.

[tp-embed]https://www.stream.cz/embed/index?urlName=policie-cr-uspesna-resuscitace-muze-v-praze-64981458[/tp-embed]

Po příchodu do bytu hlídka nalezla muže na posteli, kde mu jeho žena poskytovala první pomoc. Bohužel neměla dostatečnou sílu na to, aby partnera položit na zem a prováděla masáž srdce správným způsobem. Pacienta, který nedýchal, policisté okamžitě položili na zem a začali u něj provádět nepřímou srdeční masáž.

Jeden z nich mezi tím otevřel a nachystal defibrilátor a elektrody mu přilepil na hrudník. Přístroj následně vyhodnotil použití jednoho výboje a pokračování v nepřímé masáži srdce. V okamžiku příjezdu záchranářů a přepojení na záchranářský defibrilátor, se již policistům podařila obnovit srdeční činnost pacienta.

Z důvodu nepravidelného dýchání záchranáři použili ambuvak a posléze společně s policisty muže transportovali do sanitního vozu.

Díky defibrilátoru, který je výbavou vozidel prvosledových hlídek, se policistům z tohoto oddělení podařilo v posledních týdnech zachránit již několik lidských životů.


Zaujalo vás video z tohoto článku? Ohodnoťte ho v soutěži.

Video z tohoto článku jsme zařadili do soutěže Nejlepší důkaz, kterou pořádá Týdeník Policie ve spolupráci se společností Axis Communications. Tým vítězného videa získá kompletní sadu s nositelnou kamerou Axis. Sledujte a hodnoťte všechna videa na stránce www.nejlepsidukaz.cz [1]


[1] http://www.nejlepsidukaz.cz/...

Komentáře

Přidat komentář