Bezpečnostní informační systém
Cestování
Archiv > IB - Výstrahy, rady, informace > Každodenní rizika > Cestování
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIPRO ŠKOLY
Dopravní nehoda v ciziněDovolená a pocit bezpečíLetní dětský táborOdjezd na dovolenouOkradli Vás v zahraničí?Pouliční krádeže v místech s větším výskytem lidíPřivolání pomoci v ciziněUžitečné rady pro cestu do zahraničí

Dopravní nehoda v cizině


 

Pokud jste v zahraničí účastníkem dopravní nehody je vždy lepší nechat dopravní nehodu vyšetřit orgány místní policie. Tím se předejde možným nedorozuměním při likvidací pojistné události.

Řidič musí mít bezpodmínečně tzv. zelenou kartu. Jedná se o potvrzení, které dosvědčuje, že jste v České republice zaplatili zákonné pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla. Zelená karta platí ve všech evropských státech a je dokonce v mnoha z nich kontrolována na hraničních přechodech. Při nehodě po předložení zelené karty za vás případnou škodu zaplatí pojišťovna.

Cesta autem do zahraničí dále předpokládá mimo platného cestovního pasu i držení mezinárodního řidičského průkazu, který na počkání vyřizují městské úřady – dopravně správní odbory (pověřené obce).

Autor, zdroj: Asociace Záchranný kruh, www.zachrannykruh.cz

Související články:

Dopravní nehoda - co dělat ?

Zjistit více