Rady určené převážně dívkám

Když už si domluvíte schůzku s někým, koho neznáte, je lepší, dohodnout se ještě s dalším párem a jít na schůzku ve čtyřech. Nedostanete se tak do situace, kdy si za každou cenu budete muset povídat s někým, kdo vám třeba není sympatický, a je to rozhodně bezpečnější, než kdybyste šla sama. Pokud se přece jen chystáte na takovou schůzku jen ve dvou, řiďte se těmito radami:

  • Především si naplánujte cestu domů (sežeňte si někoho, kdo vás vyzvedne, nebo si vezměte peníze na taxík, nebo se domluvte s někým, kdo jde také večer ven, že se sejdete a pojedete domů společně). Taková opatření jsou vhodná nejenom z bezpečnostních důvodů, ale také proto, že vaše schůzka je časově omezená a někdo vás někde čeká.
  • Jako místo setkání zvolte rušnější prostředí. Pokuste se to zařídit tak, abyste se sešli někde, kde to dobře znáte, a pokud možno, kde lidé znají vás.
  • Vždycky řekněte rodině a přátelům, kam jdete a s kým.
  • I kdyby se vám dotyčný sebevíc líbil, není dobré chodit k němu domů, jít s ním na procházku do opuštěných míst, ale třeba ani nastupovat k němu do auta (pokud nějaké má) - stále nevíte, kdo to je, a nemáte jistotu, zda mu můžete věřit.
  • Pokud máte během takovéto schůzky nepříjemný pocit (dotyčný je vám nesympatický, je divný, cítíte, že něco není v pořádku), nepodceňujte svůj instinkt.
  • Dejte dotyčnému jasně najevo, že spousta lidí ví, s kým trávíte večer, a kam jste šli (pokud vás někdo někde čeká, určitě se o tom zmiňte).
  • Vymyslete si cokoliv, snažte se dostat k telefonu a zavolejte kamarádce, rodičům, známým. Sdělte jim, kde jste, aby vás kdokoliv z nich mohl vyzvednout a doprovodit na cestě domů.

Tyto rady neplatí jen pro schůzku s někým, koho jste v životě neviděla. Je vhodné řídit se jimi i na takových schůzkách ve dvou, kdy dotyčného příliš dobře neznáte a moc toho o něm nevíte.

Přečteno 2326x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Asociace Záchranný kruh, www.zachrannykruh.cz